طراحی و بسته بندی

طراحی و بسته بندی

طراحی و بسته بندی یکی از پیچیده ترین و جذاب ترین نمونه های هنر طراحان است. و بیشتر محصولات بدون بسته بندیشان بی معنی هستند.

بسته بندی جهت نگه داری از محتویات،کمک به فروش آنها  و کمک به مصرف کننده در استفاده از محصول به کار می رود.

بسته بندی باید در زمان خرید جلب توجه کند، زیرا باید از بین هزاران محصول انتخاب شود؛ پس باید ویژگی هایی داشته باشد که در یک فروشگاه در کمتر از سه ثانیه بتواند توجه مشتری را جلب کند .یک عامل کلیدی داشتن نشانه های ساده و قابل تشخیص است ، نشانه هایی که حتی بدون نگاه مستقیم به آنها دیده شوند.

فرم ،رنگ ، تصویر سازی و اسم ترفند هایی هستند که در یک طراحی می توانند به بسته کمک کنند تا در اندک زمانی توجه را به خود جلب کند.

شما یک تولید کننده هستید یا یک خرده فروش،باید به طراحی بسته بندی به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید، نه یک هزینه.متاسفانه بسیاری از شرکتها هنوز ابتدا به قیمت نگاه می کنند تا به ارزش کالا،موضوع اصلی این است که اغلب بسته بندی می تواند به نوعی ارزش واقعی ختم شودو گذشته از خود محصول بسته بندی به برند تبدیل می شود و بسته بندی قوی می تواند وسیله ای برای به دست آوردن سود بالاتر باشد. و اینجا جاییست که رقابت بسیار شدید و نوآوری ارزشمند است.

از آنجا که پول و وقت بسیاری صرف تبلیغ و فروش محصول می گردد لذا قابل تشخیص بودن بسته بندی،اصل اولیه آن، و بسیار مهم می باشد.

بسته بندی باید بتواند به سرعت تاثیر مثبت خود را روی خریدار بگذارد .همچنین باید برای کسانی که آن را گذرا می بینند و آن افرادی که آن را در آگهی تلوزیون دیده اند به گونه ای باشد که تصویر آن در ذهنشان باقی بماند.

شکل ظاهر، رنگ مواد به کار رفته و علاقه مصرف کنندگان ، و اینکه مصرف کننده قبلا چیزی شبیه آن را ندیده باشد ، باعث می شود به سرعت در بین دیگر بسته بندی ها قابل شناسایی باشد.